Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη το μεσημέρι στα γραφεία της ΕΠΣ Αχαΐας η κλήρωση των πλέι οφ και των πλέι άουτ του 92ου πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας. H επιτροπή πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ, αποφάσισε πως οι αγώνες των πλέι οφ θα ξεκινήσουν το Σαββατοκύριακο 7-8 Μαρτίου.

Το αρχικό σχέδιο ανέφερε πως η πρώτη σέντρα θα γινόταν στις 11 Μαρτίου, ημέρα που θα γίνουν τελικά αγώνες Κυπέλλου Ερασιτεχνών ελλείψει άλλων διαθέσιμων ημερομηνιών.

Τα δύο μεγάλα φαβορί για την πρωτιά και την άνοδο συναντιούνται με την πρεμιέρα του δεύτερου γύρου του κορυφαίου Ερασιτεχνικού πρωταθλήματος, με την Παναιγιάλειο να υποδέχεται την Αχαϊκή.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των πλέι οφ:

1η αγωνιστική:

Παναιγιάλειος – Αχαϊκή

Αετός Πατρών – Πανμοβριακός

Νίκη Προαστίου – Δόξα Παραλίας

Κεραυνός Αγ.Βασ. – Ατρόμητος

2η αγωνιστική:

Αχαϊκή – Αετός Πατρών

Δόξα Παραλίας – Παναιγιάλειος

Ατρόμητος – Νίκη Προαστίου

Πανμοβριακός – Κεραυνός Αγ.Βασιλείου

3η αγωνιστική:

Αετός Πατρών- Δόξα Παραλίας

Παναιγιάλειος – Ατρόμητος Πατρών

Νίκη Προαστίου – Πανμοβριακός

Κεραυνός Αγ.Βασ. – Αχαϊκή

4η αγωνιστική:

Ατρόμητος – Αετός Πατρών

Πσνμοβριακός – Παναιγιάλειος

Αχαϊκή – Νίκη Πρ.

Δόξα Παρ. – Κεραυνός Αγ. Βασιλείου

5η αγωνιστική:

Πανμοβριακός – Αετός Π.

Αχαϊκή – Παναιγιάλειος

Δόξα Παρ. – Νίκη Πρ.

Ατρόμητος – Κεραυνός Αγ. Βασ.

6η αγωνιστική:

Αετός Πατρών-Αχαϊκή

Παναιγιάλειος-Δόξα Πατρών

Νίκη-Ατρόμητος Πατρών

Κεραυνός-Πανμοβριακός

7η αγωνιστική:

Δόξα Παραλίας-Αετός

Ατρόμητος-Παναιγιάλειος

Πανμοβριακός-Νίκη

Αχαϊκή-Δόξα Παραλίας

8η αγωνιστική:

Aετός Πατρών-Ατρόμητος Πατρών

Παναιγιάλειος-Πανμοβριακός

Νίκη-Αχαϊκή

Κεραυνός-Δόξα Παραλίας

Το πρόγραμμα των πλέι άουτ:

1η αγωνιστική:

Δίας-Άρης Πατρών

Λιμνοχώρι-Πάτραι

Πήγασος-Θύελλα Αιγίου

Δόξα Χαλανδρίτσας-Καλάβρυτα

Αχαιός-Αιγείρα/Ακράτα

Αναγέννηση-Δαβουρλής Κ΄92

Αστέρας Τσουκαλεΐκων-ΑΠΟ Αρόης

Πάτρα 2005-Ηρακλής Πατρών

2η αγωνιστική:

Πάτραι-Δίας

Θύελλα Αιγίου-Λιμνοχώρι

Καλάβρυτα-Πήγασος

Αιγείρα/Ακράτα-Δόξα Χαλανδρίτσας

Δαβουρλής-Αχαιός

Αρόη-Αναγέννηση Πατρών

Ηρακλής Πατρών-Αστέρας Τσουκαλεΐκων

Άρης Πατρών-Πάτρα 2005

3η αγωνιστική:

Δίας-Θύελλα Αιγίου

Λιμνοχώρι-Καλάβρυτα

Πήγασος-Αιγείρα/Ακράτα

Δόξα Χαλανδρίτσας-Δαβουρλής Κ΄92

Αχαιός-Αρόη

Αναγέννηση Πατρών-Ηρακλής Πατρών

Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Άρης Πατρών

Πάτρα 2005-ΑΠΣ Πάτραι

4η αγωνιστική:

Καλάβρυτα-Δίας

Αιγείρα/Ακράτα-Λιμνοχώρι

Δαβουρλής-Πήγασος

Αρόη-Δόξα Χαλανδρίτσας

Ηρακλής Πατρών-Αχαιός

Άρης Πατρών-Αναγέννηση Πατρών

Πάτραι-Αστέρας Τσουκ.

Θύελλα Αιγίου-Πάτρα 2005

5η αγωνιστική:

Δίας-Αιγείρα/Ακράτα

Λιμνοχώρι-Δαβουρλής

Πήγασος-Αρόη

Δόξα Χαλανδρίτσας-Ηρακλής Πατρών

Αχαιός-Άρης Πατρών

Αναγέννηση Πατρών-ΑΠΣ Πάτραι

Αστέρας Τσουκ.-Θύελλα Αιγίου

Πάτρα 2005-Καλάβρυτα

6η αγωνιστική:

Δαβουρλής-Δίας

Αρόη-Λιμνοχώρι

Ηρακλής Π.-Πήγασος

Άρης Πατρών-Δόξα Χαλ.

ΑΠΣ Πάτραι-Αχαιός

Θύελλα Αιγίου- Αναγέννηση Π.

Καλάβρυτα-Αστέρας Τσουκ.

Αιγείρα/Ακράτα-Πάτρα 2005

7η αγωνιστική:

Δίας-Αρόη

Λιμνοχώρι-Ηρακλής Π.

Πήγασος-Άρης Π.

Δόξα Χαλανδρίτσας-Πάτραι

Αχαιός-Θύελλα Αιγίου

Αναγέννηση Π.-Καλάβρυτα

Αστέρας Τσουκ.-Αιγείρα/Ακράτα

Πάτρα 2005-Δαβουρλής

8η αγωνιστική:

Ηρακλής Π.-Δίας

Άρης Π.-Λιμνοχώρι

ΑΠΣ Πάτραι-Πήγασος

Θύελλα Αιγίου-Δόξα Χαλ.

Καλάβρυτα-Αχαιός

Αιγείρα/Ακράτα-Αναγέννηση Π.

Δαβουρλής-Αστέρας Τσουκ.

Αρόη-Πάτρα 2005

 

sportin.gr