H “ΚΡΙΝΟΣ Α.Ε.” υπερήφανα συγχαίρει και στηρίζει τον χάλκινο πρωταθλητή ποδηλασίας  ΧΡΗΣΤΟ ΤΣΕΡΕΝΤΖΟΥΛΙΑ !!!tseri

Στο βάθρο των νικητών για ακόμα μία φορά κατάφερε να μπει ο Αιγιώτης πρωταθλητής ποδηλασίας Χρήστος Τσερεντζούλιας.

Η πρώτη φορά που κατάφερε να ανέβει στο βάθρο των νικητών σε πανελλήνιο πρωτάθλημα ήταν το 2000 -στην κατηγορία των παίδων τότε. Από το 2000 μέχρι και το 2019 ο Χρήστος έχει ανέβει 27 φορές στο βάθρο σε πανελλήνιο πρωτάθλημα, το οποίο διεξάγεται μία φορά το χρόνο.

Ο Χρήστος Τσερεντζούλιας αγωνίστηκε σε 3 αγωνίσματα στο φετινό πανελλήνιο πρωτάθλημα ποδηλασίας πίστας. Στα ομαδικό σπριντ ήταν 4ος με την ομάδα του Παναθηναϊκού, στα 200 μέτρα ταχύτητας κατέκτησε την 5η θέση και το χάλκινο  μετάλλιο στο αγώνισμα του κεϊριν.

Ο Χρήστος Τσερεντζούλιας επιλέγει καθ’ όλη την αγωνιστική του περίοδο να ενυδατώνει και να ξυπνά τον οργανισμό του  με Φυσικό Μεταλλικό Νερό «ΚΡΙΝΟΣ»! Γιατί η μοναδική του σύσταση διευκολύνει την διατροφική προετοιμασία ενός αθλητή, καθώς είναι χαμηλής περιεκτικότητας σε άλατα  και κατάλληλο για δίαιτα πτωχή σε Νάτριο.

Παράλληλα η εργονομία του κρατήματος της φιάλης του Φυσικού Μεταλλικού Νερού «ΚΡΙΝΟΣ» είναι σημαντική κατά την διάρκεια των σκληρών προπονήσεων του.