beach_soccer1 2016Το καλοκαίρι έχει ξεκινήσει, η διάθεση και η θερμοκρασία ανεβαίνει και η αθλητική σελίδα «Aigialeiaspor.com», σε συνεργασία με τους Λύκους, διοργανώνει Τουρνουά Beach Soccer, στην παραλία της Αλυκής Αιγίου.
Το Τουρνουά θα ξεκινήσει στις 25 Ιουνίου και η διάρκειά του θα καθοριστεί από τον αριθμό των ομάδων που θα δηλώσουν συμμετοχή (ελάχιστος αριθμός 10 ομάδων).
Οι δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται δεχτές μέχρι την Πέμπτη 23 Ιουνίου 2016, συμπληρώνοντας την ακόλουθη φόρμα συμμετοχής, η οποία θα πρέπει να αποσταλεί στο e-mail: [email protected] ή στην σελίδα μας στο Facebook.
Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με τον Δημήτρη Τσερεντζούλια στο τηλ.: 6937-994870.

Φόρμα Συμμετοχής Beach Soccer

Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ
1) Οι δηλώσεις συμμετοχής θα πρέπει να κατατεθούν το αργότερο μέχρι και την Πέμπτη 23 Ιουνίου 2016 και ώρα 15:00.
2) Το τουρνουά θα πραγματοποιηθεί εφόσον δηλώσουν συμμετοχή τουλάχιστον 10 ομάδες.
3) Κάθε ομάδα μπορεί να δηλώσει λίστα μέχρι 10 αθλητών, με τους οποίους και μόνο θα συμμετέχει σε όλες τις φάσεις του τουρνουά.
4) Το κόστος συμμετοχής ορίζεται σε 2 ευρώ ανά δηλωμένο αθλητή.
5) Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι είναι από 15 ετών και πάνω.
6) Ολοι οι αγώνες είναι δωρεάν.
7) Οι αγώνες θα είναι 5 εναντίον 5, συμπεριλαμβανομένου και του τερματοφύλακα κάθε ομάδας.
8) Η διάρκεια του αγώνα ορίζεται σε 36 λεπτά, 12 για κάθε περίοδο, 3 περίοδοι συνολικά. Ανάμεσα σε κάθε περίοδο θα υπάρχει ανάπαυλα 5 λεπτών. Θα τηρηθούν οι επίσημοι κανόνες Beach Soccer.
9) Οι αγώνες θα πραγματοποιούνται οποιαδήποτε μέρα της εβδομάδας, απογευματινές ώρες. Αγώνας γίνεται να αναβληθεί μόνο με τη σύμφωνη γνώμη και των δύο ομάδων και των διοργανωτών.
10) Παίκτης που αποβάλλεται από το διαιτητή από έναν αγώνα, μπορεί να αγωνιστεί στον επόμενο.
11) Οι ομάδες υποχρεούνται να βρίσκονται στο γήπεδο 15 λεπτά πριν την έναρξή του.
13) Οι ομάδες που θα φτάσουν ημιτελικό και τελικό πρέπει να φροντίσουν να έχουν ομοιόμορφη στολή.
14) Οι λεπτομέρειες της διοργάνωσης μπορεί να μεταβάλλονται, ανάλογα των συνθηκών που πρέπει να αντιμετωπιστούν.
15) Η κλήρωση των αγώνων θα γίνει την Παρασκευή 24 Ιουνίου 2016.